Pervežimai automobiliais: 5 pranašumai

40% visų krovinių pervežimų Europoje tenka automobilių transportui. Lietuvoje jų dalis viršija 76%. Vien 2022 metais automobiliais į šalį įvežtų ir iš jos išvežtų prekių apyvarta siekė 2,9 mln. tonų.

Kokie šio prekių pristatymo būdo pranašumai? Išsamiau su jais galite susipažinti svetainėje asstra.lt.

Visur, kur yra keliai

Vienas iš pagrindinių pervežimų automobiliais pranašumų yra plati pristatymo geografija. Automobilis nepririštas prie uosto ar oro uosto, mažiau priklausomas nuo oro sąlygų ir gali važiuoti visur, kur yra keliai.

Bendras kelių ilgis pasaulyje artėja prie 65 mln. km. Kelių ilgis Lietuvoje – apie 85 tūkst. km. Beje, keliai yra net tokiose sunkiai pasiekiamose vietose kaip Antarktida, Sacharos dykuma ir Amazonės džiunglės. Tai reiškia, kad automobiliai gali pristatyti krovinį beveik į bet kurią pasaulio vietą.

Taip pat verta atsižvelgti ir į tai, kad paprastai regionuose, kuriuose yra išvystytas kelių tinklas (pavyzdžiui, Europoje), vienu metu yra prisiekiami keli maršrutai. Tai leidžia pasirinkti optimalų kelią konkrečios problemos sprendimui – pavyzdžiui, negabaritinio krovinio pristatymui.

Bet kokios prekės

Sunkvežimių autoparke yra dešimtys specialių modelių, skirtų konkretiems tikslams. Tai leidžia gabenti automobiliu įvairių kategorijų krovinius. Taip, izoterminiais furgonais gabenamos prekės, kurioms reikalingos tam tikros temperatūros sąlygos. Jei reikia pristatyti šaldytus produktus, naudojami refrižeratoriai. Tralai gabena kasyklų savivarčius ir specialią kelių techniką, o miškovežiai – mediena. Beje, būtent automobiliais pristatoma dauguma pavojingų krovinių.

Daug ir iš karto

Žinoma, automobilis negali konkuruoti su jūrų transportu keliamosios galios atžvilgiu. Tačiau ir jis turi įspūdingų savybių. Taip, standartinis sunkvežimis vienu metu gali pervežti 24 tonas krovinio, autovežis – 28 tonas krovinio, o miškovežis – net iki 85 tonų krovinio.

Laiko ekonomija

Automobiliai važiuoja keliais dieną ir naktį – jiems nereikia laukti tinkamų oro sąlygų, kaip laivams ar lėktuvams (nors važiuoti lyjant ar ledu yra nesaugu). Tai žymiai pagreitina pristatymą. Pavyzdžiui, pristatyti krovinį iš Lietuvos į Prancūziją (reiškia, įveikti apie 2 000 km) galima greičiau nei per parą.

Patogu

Automobilių transportas yra būtina grandis pristatymo nuo durų iki durų grandinėje. Traukinys, laivas ar lėktuvas negali privažiuoti tiesiai prie jūsų gamybos cecho ar sandėlio, o automobilis gali.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad pervežimai automobilais yra vienas iš labiausiai prieinamų krovinių gabenimo būdų. Tai lemia ir išplėtotas kelių tinklas, ir maršrutų kintamumas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top